יתרונות לריהוט כפות תמרים

4 יתרונות לריהוט כפות תמרים שאתם חייבים להכיר

כשאנחנו חושבים על תמרים זה יהיה לרוב בגלל טעמו המתקתק והעסיסי של התמר עצמו, במקומות אחרים בעולם בהם מסורות עתיקות נשמרות בקפידה ישתמשו בכל חלקי עץ הדקל ולא רק בפרי שלו – כך כפות התמרים הופכות לחומר גלם חסר תחליף לייצור המון דברים (שעווה, סלי נצרים, כובעים, גגות, ריצוף והיד עוד נטוייה).

בעוד אנחנו משתמשים בענפי הדקל לשם הפקת לולבים וסכך לסוכה במצרים השכנה משתמשים באדרות כפות התמרים להכנת ריהוט חסר תחליף באיכותו ובמראהו, אותו ריהוט נמוך ומשגע שניתן למצוא לאורך החופים של סיני. אז מה כל כך מיוחד בכפות התמרים?

4 יתרונות לריהוט כפות תמרים:

1. כפות תמרים יוצרות ריהוט טבעי, ידידותי לסביבה ומתכלה

זו אחת הנקודות החשובות ביותר כחלק מהתפיסה הסביבתית שאנו מאמינים בה ב-washwashi –
ריהוט כפות תמרים הוא ריהוט שנעשה בדרך ירוקה ולאורך כל הליך הייצור לא נעשה שימוש במכונות ייצור תעשייתיות ומזהמות. הריהוט נעשה כולו בעבודת יד מסורתית מחומר גלם טבעי ומתכלה ללא ניצול מאסיבי של משאבי הטבע, מה גם שהרהיטים מגיעים ממצרים השכנה ולא מהקצה השני של כדור הארץ. כשאתם בוחרים להשתמש ברהיטים שנוצרו מחומרים טבעיים ולא יובאו מפס ייצור של מפעל במדינה רחוקה גם אתם מקדמים תפיסה סביבתית ירוקה אצלכם בסלון.

שולחן כפות תמרים

2. הריהוט שלנו מיוצר בעבודת יד

הקדמה המחשבים והטכנולוגיה המשוכללת דחקו את רוב מלאכות היד מחוץ לשוק העבודה ברוב תחומי החיים, כך גם בתחום הריהוט. הרבה יותר קל לייצר רהיטים בפס ייצור המוני ולהוציא אלפי דגמים זהים זה לזה מחומרי גלם זולים ומתפרקים אך יש עוד אנשים שבוחרים לעבוד בשיטות מסורתיות וקפדניות שממשיכות לעבור מאב לבנו במשך שנים – כאלו הם בני הכפר פאהווה במצרים.

את כפות התמרים אוספים בני הכפר על גדת נהר הנילוס, לאחר עיבוד (חיתוך, ייבוש ושזירה) מכינים מהם מגוון רהיטים בבתי מלאכה קטנים בעבודת יד בלבד. הכנת רהיטי כפות התמרים של washwashi מספקת מקורות פרנסה לאנשים רבים וטובים ומחזקת את קשרי המסחר והיחסים עם מצרים.

3. ריהוט במראה טבעי אותנטי ונעים

ריהוט כפות תמרים מגיע במראה הכי טבעי שיכול להיות – ללא שימוש בפלסטיק, מתכת או כל חומר אחר פרט לדקל עצמו.
על טעם ועל ריח אין להתכווח ולעיצוב הבית יש אין-סוף גישות וסגנונות, לאלו מכם שאוהבים את המראה החם והטבעי ומעוניינים בריהוט מרשים עם מראה ייחודי לסלון או למרפסת, לאלו מכם שמשוגעים על סיני ורוצים להביא את הרגשת החופש מהחושות אליכם הביתה ריהוט כפות תמרים הוא הריהוט האידיאלי.

4. החוזק והעמידות לתנאי מזג האוויר

מעבר ליופי, אדרות כפות התמרים הן חומר גלם חזק והרהיטים שמפיקים מהם חזקים, יציבים ועמידים לחום, רטיבות ולחות ולכן מתאימים בדיוק לאקלים הישראלי, הן כריהוט פנים והן כריהוט גן וחוץ. כמובן שלא מומלץ להניח את רהיטי כפות התמרים תחת גשם ומים זורמים אך אם תמקמו אותם בנקודה מוגנת מגשם תוכלו להבטיח לכם רהיטים שיחזיקו אתכם שנים ארוכות ללא פגע.
בנוסף כפות התמרים יוצרות רהיטים קלים להפליא שאפשר להזיז בקלות בתוך הבית, להוביל ממקום למקום או להעלות לקומה חמישית מבלי לשבור את הגב.

לסיכום, אין ספק שמדובר באחד מהחומרים הורסטיליים ביותר בטבע ויתרונות רבים לו,
כמו שאומרים – טוב מראה עיניים ממשמע אזניים, הכי טוב שפשוט תראו בעצמכם 🙂
למעבר לקטלוג מוצרי כפות תמרים של washwashi לחצו כאן –

0 תגובות

השאירו תגובה

רוצה להצטרף לדיון?
יש לכם מה לומר?
תרגישו חופשי לעשות זאת

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *