טרנד חידוש רהיטים בבית ובחצר – “להחזיר לחיים” פריטים שנשכחו

בית לא יכול לשמור על המראה שלו לאורך זמן, כך גם הרהיטים: הם מתיישנים, מתבלים, דוהים וניזוקים באלף ואחת דרכים. הטעות הגדולה ביותר היא להשלים עם המצבים האלו, להשליך את הרהיטים ולקנות חדשים במקומם. בהרבה מאד מקרים המפתח לשדרוג מראה הבית נמצא ממש מתחת לאף, אבל אנחנו לא שמים לב אליו – הפתרון נמצא בהרבה מאד מקרים בפרטים הקטנים.
המהפכה בבית שלכם יכולה להתחיל מחידוש רהיטים.

חידוש רהיטים: כך “מחזירים לחיים” פריטים שנשכחו

הם עומדים בכל בית, לרוב ללא שימוש: הרהיטים האלה שפשוט שכחנו עם השנים. הכיסא הישן שניצב בחדר ללא שום תכלית, השידה שהתקבלה בירושה לפני מספר שנים וכיום ניצבת דהויה ולא מזמינה. הנקודה החשובה היא שממש לא צריך להשליך אותם לאשפה, להוציא כסף ולרכוש חדשים.

באמצעות השקעה מינימלית, שלא גוררת הוצאות גדולות מידי ניתן להצעיר את הפריטים האלה שעומדים ללא שימוש, חידוש הרהיטים יכול להפוך אותם להיות מרשימים אסתטית ולפעמים גם פונקציונליים הרבה יותר. לרוב הפעולה הנדרשת היא צביעה מחדש או ציפוי, בחלק מהמקרים צריך לטפל בתשתיות של הרהיט – הכל לאור מצבו הנוכחי.

חידוש רהיטים

חידוש רהיטים בעצמך – חסכון בכסף, שדרוג מראה הבית וכיף גדול

תחילה יש לבחון את מצבו של הרהיט. כמעט בכל מקרה השלב הראשון יהיה ניקיון יסודי של אבק, קילופים ושבבים בולטים – ניקיון טוב יסייע לשמירה על מראה אחיד בשלבי הצבע והלכה.

לאחר מכן יש לשייף את הרהיט בעזרת נייר שיוף בגדלים משתנים לפי הצורך ומצב הרהיט – נייר גס בדר”כ לתחילת העבודה ונייר שיוף עדין לקראת סיום השיוף ליצירת שכבת עץ אחידה לפני צביעה.

החלק המהנה יותר והפחות סיזיפי בעבודת החידוש הוא הצביעה! בחירת צבע חדש לרהיט יכול לשדרג את מראה החלל כולו. יש לבחור צבע על בסיס שמן או מים (לפי הצורך) ולצבוע את מספר ה’ידיים’ הנדרשות (לעיתים יש לצבוע מספר שכבות שונות עד למראה אחיד ונקי).

ובסוף – שכבת לכה שמעניקה שכבת מגן ושומרת על הרהיט המחודש לאורך זמן. גם הלכה עצמה יכולה להגיע עם בגוונים שונים, לעיתים אם מדובר ברהיט עץ אין צורך לצבוע אותו לאחר השיוף אלא לשמור על מראה העץ המקורי בעזרת שכבת לכה שתחזיר אותו לחיים.

בשנים האחרונות: חידוש רהיטים הפך לטרנד

חידוש הרהיטים מאפשר לשפר את מראה הבית במינימום השקעה, במינימום זמנים וגם בעלויות אטרקטיביות – בטח אם מעמידים מנגד רכישה של הרהיטים מאפס. כיום, כשהישראלים שוקעים בנטל ההוצאות ורוצים לצמצם את העלויות כמה שאפשר, ברור שמדובר ביתרון משמעותי. סיבה נוספת לפופולאריות של חידוש רהיטים קשורה לטרנד הגלובאלי של עשה זאת בעצמך (DIY), שמבטא עצמאות, גמישות עיצובית וגם חיסכון כספי.

וכמו בכל מצב – ישנם מקרים בהם צריך לפנות למומחים

חידוש רהיטים מחייב קבלת לא מעט החלטות, לצד ידע טכני בביצוע המלאכה. שיוף רהיט שעיצובו נפגע מצריך לפעמים כלים ייעודיים, כאשר לצורך הצביעה – דוגמא נוספת – נדרש צבע בגוון ספציפי וגם “רגש” בביצוע. אין כאן תשובה חד משמעית, כי לכל בית יש את הרצונות של אנשיו ואת המאפיינים שלו. חשוב לכן להגדיר בדיוק במה מעוניינים ולראות כיצד הרהיט החדש-ישן צפוי להשתלב בחלל.

נקודה חשובה נוספת: חידוש רהיטים הוא לא רק תחביב אלא גם מקצוע. אם מדובר במלאכה מורכבת, או ברהיט שהערך הכספי או הרגשי שלו גבוה, יכול להיות שהפתרון המתבקש הוא לפנות לבעל מקצוע שייקח על עצמו את מלאכת החידוש.

בהצלחה בחידושים 🙂

0 תגובות

השאירו תגובה

רוצה להצטרף לדיון?
תרגישו חופשי לתרום!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *