לשמור על ריהוט הגן ופינות הזולה במהלך החורף

כיצד לשמור על ריהוט הגן ופינות הזולה במהלך החורף

נכון, החורף בישראל לא קשוח כמו במדינות אחרות (לפעמים נדמה שהחורף שלנו מסתכם בשלושה שבועות של גשם וארבעה חודשים של טמפרטורות נמוכות יחסית) אבל רהיטי הגן ופינות הזולה שנשארים חשופים לשינויי מזג האוויר עלולים להינזק ולהיפגע, לכן יש לחשוב על פתרונות אחסון הולמים לפני החורף ויפה שעה אחת קודם 🙂

כיום ניתן למצוא ריהוט גן שעשוי משלל חומרי גלם – פלסטיק, עץ, נצרים, במבוק, מתכת וסוגים שונים של בדים. לכל חומר היתרונות והחסרונות שלו והאינטרס שלנו הוא לשמור על חפצי הבית שהשקענו בהם כסף לאורך זמן ככל הניתן, אז איך עושים זאת?

לשמור על ריהוט הגן ופינות הזולה במהלך החורף בקלות

הגינה שלנו היא מקום לבילוי, לרוגע, להתחבר לאדמה, לרגעים משפחתיים וארוחות. במידה ובגינתכם (או במרפסת לצורך העניין) אין פרגולה/שטח מקורה שמעניק מחסה מפני הגשם בחורף יש להיערך מבעוד מועד לבצע כמה פעולות פשוטות שיבטיחו לנו חורף שקט נעים וחמים:

הכנה לחורף שלב א'

השלב הראשון לפני הכל הוא ניקיון יסודי ריהוט הגן – בואו נודה באמת, ריהוט הגן שממילא נמצא בחוץ בחצר חשוף לאבק הוא האחרון שאנחנו מתפנים לנקות. לכן, הזמן האידיאלי לניקיון הוא לפני שאנחנו רוצים להכניס אותו לאחסון ממושך וכאשר מוצאים אותו מאחסון ורוצים להשתמש בו שוב. פשוט נקו ביסודיות אבק מכל הפינות והחיבורים והסירו שאריות בוץ ולכלוך שהצטבר.

הכנה לחורף שלב ב' – צביעה וציפוי בשכבת מגן

לכל חומר גלם (פלסטיק, עץ, מתכת) ישנם חומרי הגנה, צבע וציפוי מיוחדים לו. אם תאמצו לכם הרגל בו אחת לשנה אתם צובעים מחדש ומצפים את ריהוט הגן תוכלו להאריך את חיי הריהוט שלכם, לשמור על נראותו ולחסוך הוצאות מיותרות. רצוי להתייעץ בבעל מקצוע בחנויות היעודיות (חנות לחומרי בניין וצבע למשל) ולקנות את החומר הספציפי שמתאים לריהוט שלכם לפי מצבו – לכה לריהוט עץ, ווקס לריהוט מפלסטיק וחומר איטום מיוחד לנקודות חלודות בריהוט המתכת שלכם.

צביעה בשכבת מגן מפני לחות וגשם

הכנה לחורף שלב ג' – כיסוי ואחסון ריהוט הגן

ניקינו וצבענו את ריהוט הגן וכדי שהעבודה לא תרד לטמיון יש למצוא מקום נאות לאחסון ריהוט הגן ופינת הזולה במהלך החורף. ריהוט שנשאר חשוף לגשם, ללחות ולקור עלול להיסדק, לאבד את צורתו, לאגור בתוכו מים שיהפכו לעובש ועוד מיני נזקים שאנחנו לא רוצים על הריהוט שלנו.

תחילה יש צריך למצוא מקום ראוי לאחסון בחורף. זה יכול להיות מחסן, פינה מקורה בגגון או בפרגולה או לבחור פינה בחצר שהיא הכי פחות חשופה לגשמים (אפשר למתוח גם גגון מאולתר מברזנט מאחד הקירות החיצוניים של הבית). לאחר מכן יש לדאוג לכיסוי הולם נגד גשם ולחות גם אם הריהוט תחת גג (ניתן לקנות כיסוי שניתן להוריד בקלות במידה ורוצים להשתמש בריהוט או לכסות בעזרת ניילון או ברזנט).

ומה עושים עם הכריות והריפוד? גם אותם כמובן צריך לאחסן במקום סגור ומוגן מגשם – הפתרון שלנו בפינות הישיבה של וושוושי הוא ארגז האחסון מתחת לספספלי הזולה שלנו!

דרגש אחסון

 

0 תגובות

השאירו תגובה

רוצה להצטרף לדיון?
תרגישו חופשי לתרום!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *