מוכנים להשתזף? חשיפה בריאה לשמש לגוף ולנשמה

מומחי בריאות מסכימים שחשיפה בריאה לשמש משפיעה באופן משמעותי על הגוף והנשמה, וההמלצה הבריאותית היא להיחשף לשמש בין חמש לעשרים דקות ליום בקיץ, בהתאם לסוג העור והמצב הבריאותי.

המטרה החשובה ביותר היא להימנע בכל מחיר מצריבת העור, אפילו מעט. אם העור לבן ומתחיל להאדים, מומלץ לשבת מתחת לצילייה בפינת הזולה בגינה. ולמרות שלבעלי עור כהה קיימת ברוב המקרים הגנה מובנית יתר, העור עדיין יכול להיפגע ולכן חשוב להקפיד על זהירות.

הבנת סוג העור

ככל שהעור חיוור יותר, יש להיחשף לשמש למשך פרקי זמן קצרים יותר, על מנת לייצר בגוף כמות נאותה של ויטמין D, החיוני לבריאות העצמות, שכן עור בהיר מסנתז את הוויטמין בקצב מהיר יותר. עור כהה כרוך בחשיפה מוגברת יותר לשמש, להפקת כמות נאותה של ויטמין D.

תכנית חשיפה לשמש

למען הבריאות הנפשית והפיזית, וכדי להשיג את מטרות היופי, מומלץ לחשוף את העור לשמש בהדרגה כדי ליצור פחות פגיעות לקמטים וכתמים כהים. כך, למשל, כדי להירגע משבוע עבודה ארוך, ניתן לצאת לפינת הזולה בגינה בשעות הצהריים המוקדמות, ולחשוף את הפנים והצוואר לשמש בריאה המשפיעה באופן חיובי על הרווחה הנפשית ועל הגברת ייצור ויטמין D.

אך יש לתכנן היטב את פרקי זמני החשיפה לשמש, שכן אזורים אלו נוטים להיצרב בקלות. אם הפנים, החזה והזרועות כבר מפגינים סימנים לנזקי השמש, יש להקפיד על הגנה קבועה של אזורים אלו.

רוצים להשתזף דווקא בשעות הצהריים?

כולנו למדנו שחשוב להימנע מחשיפה לשמש בשעות הצהריים, אך שעות אלו הן השעות בהן קרני השמש, אשר נדרשות על מנת לסנתז ויטמין D, מספקות קרינה בעוצמה החזקה ביותר.

במילים אחרות, זה הזמן בו ניתן לייצר בגוף את הכמות המקסימאלית של ויטמין D, ולכן ההמלצה היא להיחשף לשמש בשעות אלו, אך לפרקי זמן קצרים, כדי להשיג את היתרונות הבריאותיים והנפשיים, ולהימנע מסיכוני פגיעה בעור.

שיהיה לכולנו קיץ נעים וחמים 🙂

0 תגובות

השאירו תגובה

רוצה להצטרף לדיון?
תרגישו חופשי לתרום!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *