ניקוי ותחזוקת פינת זולה

האביב הגיע ואיתו הזמן הטוב ביותר לנקות, למיין, לסדר ולאוורר את כל מה שהיה בתרדמת במהלך החורף. עם התחממות מזג האוויר – הגיע הזמן להוציא את פינת הזולה בחזרה לגינה ולכבוד הנקיונות ריכזנו עבורכם מספר טיפים ודרכים ל- ניקוי ותחזוקת פינת זולה:

פינת הזולה בגינה זקוקה לתחזוקה וטיפול שוטפים כדי לשמר את יופי הרהיטים ואיכותם, במיוחד בתקופת הקיץ – כשהשמש הישראלית החזקה עלולה לגרום לדהיית צבע הריפוד ולפגוע באיכות העץ.

פינות הזולה של וושוושי הן צבעוניות, יפות ומיוחדות, וחשוב לשמר את איכות הרהיטים כדי ליהנות מהם לטווח הארוך. בנוסף, מומלץ גם להתקין שמשיות או פרגולות על מנת להציב מקור הצללה המגן על הרהיטים והריפוד.

ריפודי מזרני ספה וכריות כורסא

אם הריפוד נשלף – ניתן לכבס אותו בתוכנית מתאימה במכונת הכביסה. יש לזכור רק להרכיב שוב את הריפוד כשהוא עדיין לח, על מנת לשמור על צורת הבד.

אם לא ניתן להסיר את הריפוד – יש להבריש את הכריות והמזרנים באמצעות מברשת מיוחדת בעלת סיבים טבעיים עם מים פושרים וסבון כביסה.

רהיטי עץ לבנים

כדי לנקות רהיטי עץ לבנים יש לערבב שלוש כפות אבקת כביסה המכילה חומר הלבנה עם ליטר מים חמים, ולהשתמש בספוג או מברשת רכה לניקוי עדין של הרהיטים.

משאירים את המים והסבון על הריהוט למשך רבע שעה ואז שוטפים ומציבים לייבוש. אך שיטה זו אינה מתאימה לניקוי רהיטים צבעוניים.

רהיטי עץ צבעוניים

כדי לתחזק באופן קבוע רהיטי זולה צבעוניים המיוצרים מעץ, יש להסיר מהם את האבק באופן יסודי ולנקות אותם עם מטלית לחה פעם או פעמיים בשבוע. אם הרהיטים התלכלכו מאוד, יש לשטוף אותם במים בלבד ולהניח להם להתייבש, אך לא בשמש חזקה.

חשוב גם להקפיד שלא להשאיר את רהיטי פינת הזולה חשופים לשמש הישראלית הקופחת על מנת למנוע את דהייתם, לשמר את איכות הצבעים העליזים ולהגן על העץ מפני סדקים או התנפחות.

אפשרות נוספת היא להשתמש בתרסיס מיוחד לניקוי רהיטי עץ – מתיזים בעדינות את החומר על הרהיטים, מנגבים במטלית נקייה, עוטפים את הרהיטים במטלית רכה ומניחים לייבוש.

 

0 תגובות

השאירו תגובה

רוצה להצטרף לדיון?
תרגישו חופשי לתרום!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *